Tato stránka používá soubory cookies. Používáním této stránky, bez vypnutí cookies ve Vašich nastaveních prohlížeče, souhlasíte s jejich používaním.
OK

Praktická výuka 3.SČ

15. Listopad 2023

V letošním roce, třída 3.SČ to jsme my, jsme obývali učebnu č. 11. Oproti minulým rokům byly lavice umístěny obráceně a vzadu nás místo katedry udivil koberec a dětský nábytek. Měl sloužit dětem ze školky, pro které jsme v rámci předmětu Výchovné a volnočasové činnosti měli připravovat dopolední programy. A také se tak stalo. Po půl roce teoretické přípravy a trénování na spolužácích k nám do školy konečně zavítali děti z Mateřské školy sv. Augustina. Připravili jsme pro ně program na téma Doprava. Začali jsme lehkou rozcvičkou a napodobováním dopravních prostředků, pokračovali jsme krátkým animovaným filmem a nakonec si děti vyrobily své vlastní vozidlo nebo plavidlo.

O několik týdnů později k nám z téže školky opět přišly děti. Pro ně jsme si připravili program na téma: Seznamujeme se s hudbou. Děti se tedy seznámily s různými druhy fléten, které jsme měli k dispozici, a také s tím, jaký která vydává zvuk. Zazpívali jsme si spoustu písniček, zatancovali si a také jsme s pomocí Orffových nástrojů a svého těla vyjadřovali emoce - radost, smutek, vztek… a další.

Myslím, že spokojenost byla na obou stranách. Děti se naučily nové věci a zavítaly do krásného prostředí "velké" školy, my jsme měli možnost vyzkoušet si nabyté vědomosti a dovednosti i dříve než na praxi. A už teď se těšíme do čtvrtého ročníku na průběžnou i souvislou praxi do školky sv. Augustina.

Žáci 3.SČ


 

 

 

 

Aktuální akce

Dnes
  • Dnes nejsou žádné akce
Zítra
  • Zítra nejsou žádné akce