Tato stránka používá soubory cookies. Používáním této stránky, bez vypnutí cookies ve Vašich nastaveních prohlížeče, souhlasíte s jejich používaním.
OK

Reportáž Vídeň

17. Leden 2018

Ve dnech od 16. 6. 2017 do 19.6 2017 se žáci 1. SČ, 1. ZA, 2. ZA, 2.VČ  s pedagogických doprovodem - PhDr. Dagmar Šumberovou a Mgr. Alenou Ryplovou, se sestrami Annou Benešovou, Klárou Obrusníkovou, Markétou Hluchníkovou z kongregace Dcer Božské Lásky a se sestrou Dagmar Valovou ze Společnosti sester Ježíšových - vydali  na poutní výlet po stopách Matky zakladatelky kongregace Dcer Božské Lásky Františky Lechnerové do Rakouska.

Prioritní a také první zastávkou byla návštěva důležitých míst spojených se stopami Matky zakladatelky, a to konkrétně Breitenfurtu, poslední místo odpočinku Matky Františky Lechnerové, kde jsme se zúčastnili české Mše svaté, mohli jsme se pomodlit v hrobce a byli jsme obdarováni sladkým dárkem na další cestu.    Další důležitou zastávkou naší pouti pak bylo vídeňské sídlo kongregace, kde jsme byli mile přivítáni. Zde jsme se ještě více dozvěděli o životě a spiritualitě zakladatelky kongregace. Byli jsme seznámeni s probíhajícími přípravami podkladů pro její možné blahořečení.  Také jsme byli seznámeni s chodem celého kláštera, mohli jsme obdivovat nádherný klášterní kostel a sestry pro nás připravili bohatou svačinu.

Dalším cílem byla Vídeň, centrum historie, vědy a kultury. Od Rakouského parlamentu po Hofburg, sídlo rakouských císařů, až k návštěvě dómu sv. Štěpána a Přírodovědného muzea, jejichž prohlídkou jsme byli více než nadšeni.

Posledními místy, která jsme navštívili, byl klášter Heiligenkreuz, kde nejen pro nás byl nachystán hluboký duchovní prožitek díky nedělní bohoslužbě doprovázené gregoriánskými chorály a následující prohlídce celého historického komplexu v doprovodu cisterciáka českého původu bratra Cyrila.   Po té jsme pokračovali poutní cestou do Mariazell, významného poutního místa, kde je uctívaná Milostná soška Panny Marie s dítětem z lipového dřeva z poloviny 12. Století, známá jako Magna Mater Austrie (Velká Matka Rakouska).  Pokochali jsme se nádherou okolní alpské přírody a po modlitbě jsme se pak vraceli zpět do Vídně.

Poslední den jsme si kromě kulturních památek mohli prohlédnout klášter redemptoristů s přilehlým kostel patřící farnosti Čechů žijících v hlavním městě Rakouska.

Vše a mnohem více můžete vidět na fotografiích, které se nám díky pěknému počasí podařilo pořídit. Fotky naleznete v sekci Galerie - ZDE.

No a na závěr je nutno poděkovat všem, kteří se výletu zúčastnili jak našemu pedagogickému doprovodu, který nám hodně věcí vylíčil a zařídil, tak studentům, kteří výborně reprezentovali naši školu. Dík patří také vedení školy a Kongregaci za zařízení tohoto výletu.